FOTELIKI SAMOCHODOWE 0-13 kg

Dzisiaj dla odmiany porównanie dwóch fotelików samochodowych w przedziale 0-13 kg.

Najpopularniejszy Maxi Cosi Cabrio Fix kontra norweski Be Safe izi Go. Cena obydwu jest identyczna, zatem przypatrzmy się czym się różnią te dwa modele?

Pasy bezpieczeństwa:

W foteliku Maxi Cosi mamy trzy punktowe szelki bezpieczeństwa, podczas gdy w Be Safe pięciopunktowe (dodatkowo pas biodrowy).

Regulacja:

W Maxi Cosi mamy dwie „dziurki” pozwalające na zmianę wysokości pasów wewnątrz fotelika w miarę wzrostu dziecka. W Be Safe regulacja wysokości pasów jest 4 stopniowa i odbywa się za pomocą uchwytu z tyłu fotelika, bez konieczności demontażu szelek.

EPS

To, co pochłania wstrząsy i chroni dziecko w przypadku zderzenia samochodu to materiał EPS przypominający styropian. Fotelik Maxi Cosi jest nim wypełniony jedynie do połowy, podczas, gdy Be Safe jest wyposażony w EPS na całej powierzchni fotelika. W rezultacie w Maxi Cosi pupa dziecka siedzi na jedynie na plastikowej skorupie obszytej materiałem….

Głowa

Największą i jednocześnie najbardziej narażoną na obrażenia jest głowa małego pasażera. W foteliku Be Safe głowa jest szczelnie ustabilizowana w zagłówku redukcyjnym, natomiast w Maxi Cosi głowa dziecka swobodnie może przesuwać się w zagłówku.

Daszek

Daszek/budka w foteliku Maxi Cosi jest przymocowany do pałąka. W foteliku Be Safe daszek stanowi samodzielny element fotelika, który można rozłożyć niezależnie od podniesienia pałąka.

Udogodnienia

W foteliku Be Safe zastosowano system przytrzymywania pasów na czas wkładania dziecka do fotelika za pomocą bocznych magnesów. W Maxi Cosi Cabrio nie mamy tego udogodnienia (występuje w foteliku Maxi Cosi Pebble).

Bezpieczeństwo

Last but not least. Obydwa foteliki kształtują się na tym samym poziomie bezpieczeństwa w testach zderzeniowych ADAC.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *