TAKO CITY MOVE DUO

Pierwszy wózek firmy Tako dla bliźniąt typu „jeden za drugim”, który swoją premierę miał latem tego roku. Każdy, kto miałby ochotę obejrzeć wózek „na żywo” może to zrobić w naszym sklepie stacjonarnym. Dla osób, które nie mają takiej możliwości, moja charakterystyka wózka poniżej:

Gondole

Gondole wózka Tako City Move Duo są bardzo duża (77 cm x 34 cm x 19 cm) i posiada kilka nietypowych rozwiązań. Po pierwsze mają regulowaną podłogę za pomocą plastikowego pokrętła, które znajduje się na zewnątrz, dzięki czemu można to robić bez potrzeby wsuwania ręki pod materacyk. Ponadto gondole posiadają OKIENKA boczne, dzięki którym dzieci mogą podziwiać co się dzieje poza wózkiem, a z drugiej strony my możemy podziwiać nasze pociechy. Gdyby ta opcja nam (lub im) nie odpowiadała producent wszył w materiał wyściełający boki gondoli suwaki, którymi w każdej chwili możemy zasunąć widok. Materace jak i materiał wykańczający gondole są w kolorze szarym. Dół gondol wykonany jest z plastiku, góra obszyta szarym materiałem. Do transportu gondola składa się „na płasko”. Dodatkowo po schowaniu „nóżek” gondole mogą służyć w domu jako kołyski po wypięciu ze stelaża wózka. Wszystkie elementy gondol są wyjmowane łatwo do prania. Budki w gondolach są bardzo duże i posiadają moskitiery wentylacyjne. Pałąki do przenoszenia gondol są ukryte za suwaczkami. Osłonki na nóżki, które są w zestawie do gondol, od strony nóżek są mocowane za pomocą krótkich suwaczków, dzięki czemu osłonki się nie zsuną samoczynnie.

Obydwie gondole są takich samych rozmiarów. Gondole NIE ZACHODZĄ NA SIEBIE.

Siedziska spacerowe

Siedziska spacerowe w wózku Tako City Move Duo również są bardzo obszerne: wysokość oparcia 47cm, długość siedziska 27cm, długość podnóżka 20cm, szerokość oparcia w ramionach 35cm, szerokość w siedzisku 33cm. Każde siedzisko wyposażone jest w pięciopunktowe, regulowane na wysokość i długość pasy bezpieczeństwa, pałąk bezpieczeństwa, ciepłą osłonkę na nóżki oraz wyjmowany materacyk. Opcja wyjmowania jest niezwykle wygodna, gdyż nie trzeba ściągać całej tapicerki do prania, a wystarczy usunąć jedynie wkładkę wyściełającą wnętrze siedziska.

Oparcie siedzisk jest regulowane za pomocą plastikowej dźwigni umieszczonej z tyłu. Można je rozłożyć do pozycji  całkowicie leżącej, jak również zupełnie pionowej. Dodatkowo regulują się również podnóżki.

Budki są ciche i nie posiadają blokad. W każdej budce znajdziemy moskitierę wentylacyjną.

Siedziska możemy ustawiać dowolnie względem siebie: obydwa przodem do kierunku jazdy (dzięki temu że są na różnych pozycjach jedno dziecko nie zasłania drugiemu widoku), obydwa przodem do siebie, obydwa tyłem do kierunku jazdy oraz jedno przodem, drugie tyłem do kierunku jazdy. Niestety w tej ostatniej kombinacji nie rozłożymy oparć do spania.

Materiał z siedzisk możemy zdjąć całkowicie do prania.

Podnóżki oraz pałąki wykonane są z ekoskóry, dzięki czemu są łatwe do utrzymania w czystości.

Stelaż

Stelaż wózka Tako City Move Duo jest wykonany z aluminium. Zawieszenie na miękkich amortyzatorach daje duży komfort prowadzenia i ułatwia podbijanie wózka na krawężnik. Koła wykonane są z szarej gumy, co razem z szarym stelażem i szarymi plastikami sprawia, że wózek jest wyjątkowo elegancki.

Wszystkie koła pompowane (przód 10”, tył 12”), przednie z możliwością blokady do jazdy na wprost. Hamulec na tylnej osi na obydwa koła jednocześnie, nożny.

Rączka obszyta szarą ekoskórą, regulowana na wysokość. Składanie wózka za pomocą dwóch dźwigni umieszczonych po dwóch stronach ramy, przy rączce.

Stelaż wózka po złożeniu nie jest mały, mierzy 103 cm długości oraz 53cm szerokości.

Wadą wózka jest jego dość duża waga, wraz z dwoma spacerówkami waży bowiem 22 kg.

Akcesoria

Do wózka otrzymujemy DWIE torby, z czego jedną wieszamy na dole stelaża na specjalnych uchwytach, drugą możemy powiesić na rączce. Ponadto otrzymujemy folie przeciwdeszczowe, moskitiery oraz osłonki na nóżki.

Foteliki

Do wózka Tako City Move Duo można wpiąć jednocześnie dwa foteliki różnych firm (za pomocą adapterów)

Kolory

Do wyboru mamy kilka kolorów tapicerki, ale zawsze „dół” gondol oraz spacerówek jest szary.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *