Targi KIDS TIME 2015 Kielce

Po spędzeniu dwóch dni na targach branży dziecięcej w Kielcach, żadnych rewelacji w dziedzinie produktów dla bliźniąt nie odnotowałam. Jedynie firma Tako udowodniła, że również potrafi stworzyć wózek dla bliźniąt, który ma poniżej 80 cm całkowitej szerokości (nareszcie!). Nowy model nazywa się Duo Line i muszę przyznać, że jest nie tylko ładny, ale też bardzo praktycznie i sprytnie zaprojektowany. Gondola jest wspólna, z jedną budką, ale przedzielona w środku niską barierką obszytą miękkim materiałem. Dzięki temu mamy zdecydowanie więcej miejsca dla dzieci, niż w dwóch pojedynczych gondolach. Spacerówki pomimo, że mają oddzielne stelaże siedzisk, również są szerokie. Z moich pomiarów wynikało, że mają nawet 30 cm szerokości i można je obracać zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy. Siedziska w środku obszyte są przyjemnym w dotyku materiałem przypominającym frote, dzięki czemu wydają się bardziej przyjazne dla delikatnej skóry dzieci. Siedziska oczywiście regulowane do pozycji leżącej, łącznie z podnóżkami.

Stelaż lekki, zaledwie 10 kg wagi, na pompowanych kołach i co ciekawe, zarówno stelaż jak i koła są kolorze szarym, co daje poczucie spójności i lekkości.  Rama wózka jest bardzo dobrze wyważona. Żeby podbić wózek „na krawężnik” nie potrzeba dużej siły i nie czuje się zupełnie wagi wózka.

Znalazłam jak do tej pory jeden minus nowego Tako, mianowicie siedziska, choć regulowane zupełnie oddzielnie, niestety są ze sobą połączone od spodu, co oznacza, że wypinamy je ze stelaża razem.  Dla drobnej mamy może stanowić  to nie lada problem przed włożeniem wózka do bagażnika samochodu.

Wózek będzie dostępny w 5 kolorach i już niedługo będzie go można osobiście wypróbować w naszym sklepie, do czego serdecznie zachęcamy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *